Jak ušít prací sáček na odličovací tampóny

05.01.2022

Odličovací tampónky už jsme spolu šili.  Tady je ode mě ještě super rychlej fotonávod, jak si k nim ušít i prací sáček. 

Úplně nejlíp vám poslouží stará záclona. Případně nějaká jiná síťovaná látka. Dál budete potřebovat tkaničku a spínací špendlík na protažení. A taky šicí stroj a pár špendlíků.

Šití ze záclony se vůbec nebojte, je to snadnější, než to vypadá. Sama jsem byla překvapená, jak to jde. Ani nebylo potřeba švy nějak speciálně zpevňovat. Záclona se netřepí a švy hezky drží. Jen se při šití jakoby lehce stahuje, ale ono to nakonec ničemu nevadí.


Nebojte se sáček ušít spíš větší, aby se v něm tampónky mohly hezky vyprat. Já si střihla obdélník 50 x 35 cm. Na fotce je ještě pevný okraj záclony, ale ten jsem nakonec taky ustřihla. Tedy uřízla. Používám řezací podložku a řezací kolečko. Je to výrazně jednodušší.


Obdélník přeložíme v polovině a sešijeme "do L" tak, aby kratší strana zůstala nesešitá. Vpravo dole (na delší straně u volného okraje) vidíte, že jsem na 2 cm šev vynechala a potom zase poslední 3 cm sešila. Je to proto, aby šla později protáhnout tkanička. 

Nezapomeňte zapošívat. U záclony to jde malinko hůř, ale jde to.

Před šitím si můžete látku našpendlit (ale špendlíky v ní moc nedržej :-D ) nebo nastehovat. Bude se vám šít líp.


Horní okraj založíme na délku asi 3 cm tak, aby vynechaná dírka na tkaničku vyšla přesně na tunýlek. Našpendlíme (nebo nastehujeme) a prošijem kolem dokola.


Obrátíme do lícu a pomocí spínacího špendlíku tunýlkem protáhneme tkaničku. 

Na koncích uděláme uzlíky a je to. Ano, to je opravdu celý.


Rychlovka, že jo?

Návod ušití odličovacích tampónků najdete tady.

A jestli se vám moje návody líbí, kafe mi můžete koupit tady.


Dejte mi vědět, jaký Zero Waste vychytávky používáte vy.

Vaše malaaVraana