Slou Days 2022

24.11.2022


Jak se mi líbily letošní Slou Days? Inu, byly slou.


Mám tuhle akci moc ráda a baví mě Kamila Boudová - to se o mně ví 😊

Zatímco loni jsem na akci byla jako dobrovolník a měla jsem možnost se osobně potkat se všema, co za celou organizací stojí, letos to pro mě bylo všechno o něco nudnější.

V určeným 15 minutovým okně vyložit věci, rozbalit, vejít se přesně do prostoru 2x2 metry a ani o chloupek víc, odevzdat dárky, odpracovat svoje 2 dny, sbalit. Hotovo. Osobně jsem se nepotkala s nikým z organizátorů. Ani nevím, jak ty holky, co to teď vedou, vypadají.


Lidí přišlo spíš pomálu, sešlo se pár nepříjemných okolností:
- Nejezdilo metro a tramvaje v okolí tržnice
- Bylo opravdu ošklivý počasí
- Všude začínaly řádit Black Fridaye
- Advent začíná přesně o týden později

Navíc celkově koncept "Slou days" vybízí hlavně k nenakupování. Já to chápu a souhlasím s tím, ale...

Ta akce je v podstatě placená designéry, co tam přijedou se svým zbožím a platí nemalej nájem. A zákazníci se tam pak na přednáškách dozví, že radši nemají nic kupovat. No, má to trochu mouchy.

Ale jestli se ptáte, co bych organizátorkám poradila, tak vážně nevím. Jen se snažím říct, že pro mě jako pro prodejce to nebyla dobrá investice.Akce je to krásná a já ji mám moc ráda. Příští rok tam zase moc ráda přijedu, ale už jen jako zákazník. Poslechnout si přednášky, zajít na workshopy a podívat se, co si nekoupím. 😊

Nebo zase jako dobrovolník, to mě vlastně hrozně bavilo. Připadala jsem si tam víc "k něčemu". A zaplaceno jsem dostala tričkem a mikčou. Ne, že bych to teda potřebovala, ale vlastně z toho mám radost doteď.

A jako prodejce zůstanu věrná Mint Marketu - přátelská atmosféra, pohodoví organizátoři, prostor okolo stánků a Banán, kterýho vždycky tak ráda vidím.

Ale já byla vždycky trochu punk, tak možná proto.😊


Nicméně! Hala č. 13 v Holešovický tržnici je krásnej prostor a já jen doufám, že se tam lidi naučí chodit za českým designem.

Letos do Vánoc budete mít ještě 3 příležitosti:
25.-26.11. Mint Market
10.-11.12. LeMarket
16.-17.12. Mint Marke
t - tam se můžete potkat i se mnou. 😊 


Těším se na Vás.

Vaše malaaVraana