FAQ


Můžu si někde prohlédnout Vaše výrobky?

V současný chvílí najdete moji tvorbu v obchůdku BeHappy v Litomyšli. Je přímo na Smetanově náměstí. O dalších spolupracích dál přemýšlím a budu ráda za vaše tipy.

Můžu si oblečení vyzkoušet?

Snažím se jezdit na designové trhy po celé České republice. Mám ráda MINT Markety, takže nejčastěji mě uvidíte právě tam. Aktuálně plánované akce najdete vždy na mých sociálních sítích. 

Co když mi nebude sedět?

V případe, že jste zakoupil/a zboží, které bylo v běžné nabídce, je možné ho bez problémů do dvou týdnů nepoužité vrátit. V tomto případě mě kontaktujte na malaavraana@gmail.com a vše spolu domluvíme. Vrácení zboží je zdarma přes Zásilkovnu nebo Balíkovnu. 

Pokud jde o zboží, které v nabídce běžně není. Je ušité speciálně pro Vás (velkost, vzor, kombinace barev), pak ho nelze vrátit. Takové zboží je už neprodejné.

Ušijete mi tričko na přání?

Ano, pokud to bude v mých silách, ráda Vám ušiju cokoliv :) To je výhoda malé firmy a osobního přístupu. Kontaktujte mě na malaavraana@gmail.com a společně vše vymyslíme.


Jaké používáte materiály?

95 % materiálů, které používám, jsou bavlněné a bambusové materiály vyrobené v České republice. Jde většinou o směs bavlny (bambusu) a elastanu (lycry) nebo o čistou bavlnu. Konkrétní složení najdete u jednotlivých výrobků.

Všechny materiály splňují certifikaci EKO-TEX standart 100, to znamená, že materiál neobsahuje žádné nebezpečné chemické látky a je tedy zdravotně nezávadný. 

V současné chvíli jsem nenašla vhodného českého dodavatele bio bavlny. Bio bavlněné látky, které jsem vyzkoušela, byly většinou křehké a po několika vypráních se začaly ve švech trhat. Moc mě to mrzí, ale vhodného dodavatele pro Vás stále hledám a nevzdám to :)


Jak vyberu správnou velikost?

U většiny oblečení jsou vypsané rozměry. Doporučuji změřit sebe nebo poměřit s nějakým svým oblečením. Obecně platí, že materiály obsahující elastan nebo lycru, jsou více pružné a mohou být více "na tělo" než materiály z čisté bavlny. 

Pokud váháte, napište mi a já Vám s výběrem velikosti poradím.


Jak můžu vrátit zboží, které mi nesedí?

Před vrácením zboží mě vždy kontaktujte na malaavraana@gmail.com. 
Zboží lze odeslat přes jakéhokoliv dopravce (Česká pošta, Zásilkovna, PPL,...). Při využití Zásilkovny nebo Balíkovky ode mě dostanete kód, který jednoduše napíšete na balíček. V případě využití jiného dopravce hradíte dopravu Vy. Lze domluvit i osobní předání (Praha Chodov). Částka za Vaše zboží Vám bude uhrazená převodem na účet.


Jak probíhá reklamace?

Nejprve mě kontaktujte na malaavraana@gmail.com a vše spolu vyřešíme :)


Jak mám pečovat o oblečení?

Pokud není u výrobku uvedeno jinak, platí vždy praní naruby na 40 °C. 

Na oblečení šité z viskózy nebo z bambusové viskózy vždy používejte prací program bez ždímání. Mokrá viskózová vlákna jsou křehká. Vytvoří Vám tak na oblečení mapy, jakoby nevyžehlitelné sklady. Takto vyprané oblečení už nelze reklamovat.