O mně

Šití mě bavilo vždycky, na stroji jsem se učila od táty už jako malá holka. Nejsem vyučená švadlena, ale absolvovala jsem roční kurz módní tvorby. A hlavně mám velké nadšení a chuť dělat věci správně a nejlíp, jak umím. 

Mám vystudované lesnictví, 10 let jsem pracovala v kanceláři a pak jsem se jednoho dne vrhla na módní tvorbu. Kdo ví, třeba za dalších 10 let ze mě bude třeba  elektrikář :) Teď jsem ale nezávislé udržitelné módě propadla a věnuji se tomu s plným nasazením. 

Doufám, že se Vám moje tvorba líbí a budete se vracet. O malé vráně

Značku malaaVraana tvořím já a můj nejbáječnější manžel. 

Já se věnuji navrhování a realizaci. Vybírám pro Vás ty nejlepší látky, nad kterými potom hodiny sedím, kombinuji, přemýšlím a představuji si výsledek. Stříhání, šití a konečné úpravy jsou následně ta jednodušší část procesu. A nejkrásnější závěr je, když si některá z Vás můj výrobek oblékne, usměje se a je spokojená :)

Můj manžel zařizuje všechno, co není z látky. Hlavně tedy podporu, porozumění a občasné nakopnutí :) Je to skvělý fotograf, grafik, rádce a pomocník. Bez něj bych se do tohoto projektu nikdy nepustila. Tvoří se mnou značku malaaVraana od úplného začátku a je to z velké části i jeho dílo.


O planetě

Šiju s radostí, nadšením a úctou k přírodě a planetě. Uznávám filozofii Slow Fashion, Sustainable Fashion a Zero Waste a pracuji převážně s materiály vyrobenými v Česku.

V tomto směru mě hodně ovlivnila knížka "Příběh skříně" od Veroniky Blabla Hubkové. Velmi doporučuji.

Snažím se hlavně o kvalitu, pohodlí a originalitu a u toho nezatížit planetu víc, než je nutné. 

Tady jde o planetu, smradi! - říká můj muž (brát s nadsázkou, prosím :).

Vaše malaaVraana 


Kvalitní materiály a poctivá práce

Pracuji s materiály vyrobenými v Česku, které vyhovují hygienickým požadavkům na výrobky pro děti do tří let - splňují požadavky ECO-TEX standart 100. V mé nabídce najdete také oblečení z organické (BIO) bavlny a bambusu.

Oblečení vzniká přímo u mě, od nákresu návrhu až po finální vyžehlení. Každý kousek pečlivě zkontroluju, dostane svou visačku, ekologicky ho zabalím, a potom může konečně uhánět k některé z vás.