Vittorio Veneto 6/13

19.07.2022

Tahle část Itálie je oblastí prosecca. Nebylo o čem debatovat, jelo se tam :-). 


Serravalle
Serravalle

Byl to další úplně boží den. Vůbec vlastně nevím, jak to Luboš našel, ale našel to skvěle.

Už samo ubytování stálo za to, postel s nebesy jak na zámku, ohromná růžová koupelna, luxusní snídaně.

Přes den jsme si prošli centrum městečka Serravalle. Je to překrásný historický městečko. Když pojedete někdy kolem, určitě se zastavte na náměstí na skleničku prosecca. Za 2 Eura dostanete skvělý kvalitní víno. Procházka centrem je krásná, turistů je tu minimum a atmosféra je tu klidná a příjemná. Ve vydlážděným korytu tu teče úplně ledovej potok. Naše paní domácí říkala, že je to jako malý Benátky. Tak to bych zase neřekla (vzhledem k tomu, že jsme z Benátek právě přijeli), ale krásný to tu je.

Serravalle
Serravalle
Serravalle
Serravalle
Serravalle
Serravalle


Náš večerní program byl jasnej - slavnosti prosecca, který Luboš objevil někde na internetu. Vůbec netuším jak, protože informace o tom pořádně žádný nebyly a ani naše paní domácí nic netušila. Nevěděli jsme přesně, do čeho jdeme a byla z toho nakonec ještě lepší akce, než jsme doufali. Taková typicky místní akce na fotbalovým hřišti, bílý stany, dlouhý stoly a lavice. Byli jsme tam jediný zmatený turisti a všichni byli hrozně milí. Kromě prosecca to byl taky festival ryb a mořských plodů. Pecka, přesně pro nás! 


Vína byly luxusní, mořský plody taky, atmosféra nezapomenutelná, lidi milí a přátelský. Hned bych tam jela znova. Tyhle malý akce pro místní jsou prostě super. Normálně se o nich turista ani nedozví, ale když už se vám tam podaří dostat, je z toho vždycky nezapomenutelnej večer. Příště tam chci zas :-D !


Další střípky z naší cesty zase zítra :-)