Jezero Bled a soutěska Korita Mostnice 12/13

28.07.2022

Jezero Bled je krásný, příroda kolem je nádherná, ostrov je fotogenickej a já chápu, proč jsou z toho lidi tak unešený. A už tam víckrát nepojedu.

  

Jezero Bled
Jezero Bled


Jsou tam hromady turistů, cyklistů, aut, psů a hluku. My měli bohužel tu smůlu, že se tam zrovna jely nějaký veslařský závody. Ale ten veslařskej klub tam sídlí, takže je možný, že se tam závody jezdí každej víkend. Nevím a zjišťovat to nebudu.

Chtěli jsme se projít okolo jezera a někde se vykoupat. Místo toho jsme jezero skoro oběhli a vykoupal se jen Luboš. Já byla taková nějaká celá zpruzelá. Obcházeli jsme jezero zprava a tam je míst na koupání prakticky nula. V druhý půlce cesty už sem tam plážička byla. Malá a plná samozřejmě. Chybí jakýkoliv zázemí - záchod, převlíkárny, cokoliv - kolem celýho jezera, na všech plážích. A při takovým množsví lidí...

Když já mám prostě radši místa, který sice nejsou tak fotogenický, ale je tam klid a člověku je tam líp.


Bled
Bled
Bled
Bled


Po sprintu kolem jezera nám zbylo ještě dost času na výlet do soutěsky Korita Mostnice. Překrásný údolí řeky Mostnice. Místy zařízlý hluboko do skály, jinde zase přímo u cesty mezi kameny. Řeka je čistá a ledová a nesmí se v ní koupat. Moje další slovinský zklamání. A hned další nepříjemnost je parkování za 3 eura na hodinu. Já vám nevim, na mě to Slovinsko moc dobrej dojem nedělá.

Na konci soutěsky stojí chalupa Koča na Vojah, kde si na zahradě s dechberoucím výhledem můžete dát studený pití a poctivou houbovou polívku. Nebo se aspoň zastavte a užijte si chvilku ten výhled.

Cesta zpátky vede úplně stejnou soutěskou jen po druhý straně řeky. Když jdete doporučeným směrem, máte řeku vždycky vlevo. Tahle strana se nám líbila víc. Vedla víc podél vody a kdyby tam nebyl zákaz koupání... Ach jo :-(


Soutěska Korita Mostnice
Soutěska Korita Mostnice
Korita Mostnice
Korita Mostnice
Koča na Vojah
Koča na Vojah
Korita Mostnice
Korita Mostnice


Podle mě jsme v týhle zemi něco přehlídli nebo nepochopili. Všichni jsou ze Slovinska nadšený a chtěj se tam vrátit, jen my ne. Příroda je tam opravdu nádherná, ale spolehlivě ji zastíní všechno ostatní. 

Ale nechci jenom brblat. Byl to krásnej den a jsem ráda, že jsme navštívili i tyhle místa. Jsou fakt krásný a zase tak hrozný to s těma lidma nebylo. Jen jsem si to dopředu představovala jinak a on když se člověk na něco moc těší... Znáte to :-)

A zítra už nás čeká poslední kousek naší dovolený. Posuneme se k jezeru Bohinj.