Opatija 8/13

21.07.2022

Protože milujeme chorvatský rybí trhy a koupání a protože z Terstu do Chorvatska už je to coby kamenem... Zařadili jsme jeden odpočinkovej den u moře ve městečku Opatija.

Opatja
Opatja


Nejsme moc na válení u moře a loni v Chorvatsku jsme si našli svůj denní rytmus, co nám vyhovuje. Ráno se vyspat a pak pomalu vyrazit do tržnice pro ryby, zeleninu a burek. Rybu do lednice, burek a ručník do tašky, na sebe plavky a na pláž. Tam vydržíme tak dvě hodiny, sníme burek, cestou domů někde vypijem kafe, a už se pomalu blíží večer. Uděláme si rybu, otevřeme víno a je nám dobře 😊

Opatija je hezký městečko kousek od Rijeky, ničím speciální. Extra krásný pláže tu taky nejsou. Některý části byly ještě mimo sezónu zavřený. "Pláž" Slatina je docela šikovně udělaný vybetonovaný koupaliště, ale chybí tam stromy a stín. Na začátku června je skoro prázdný, ale věřím, že v plný sezóně tu muže být hlava na hlavě. My ho využili i ráno před odjezdem do Slovinska na poslední ranní koupání v moři. Je tu hezkej přístup do moře a východ slunce. Jako všude v Chorvatsku tu budete potřebovat boty do vody. 

Na delší koupání doporučuju popojít nebo popojet na některou ze vzdálenějších pláží.


Opatija
Opatija
Pražma je nejvíc nejlepší :-)
Pražma je nejvíc nejlepší :-)
Opatija
Opatija
Slatina
Slatina

Chorvatsko má snad největší počet slunečných dnů. Myslím, že jsem neslyšela o nikom, kdo by jel do Chorvatska na dovolenou a měl tam ošklivý počasí. Průmysl na pobřeží prakticky neexistuje, budují se další a další čističky odpadních vod a čistota moře se neustále hlídá. Chápu, proč Češi Chorvatsko tolik milujou. Moře je tu totiž překrásný, lidi milí a tak nějak blízcí. Až tam pojedete, vzpomeňte si na to a utraťte u místních nějakou tu korunu. Oni se opravdu snaží, aby se nám tam líbilo :-)

A pokud hledáte něco fakt krásnýho a speciálního, zajeďte si až na úplnej konec Istrijskýho poloostrova na Kamenjak. Budete nadšený, to vám slibuju! 


Z Chorvatska už míříme do Slovinska. Poslední země na našem dovolenkovým seznamu. Ale o tom zase příště...