Bohinjské jezero 13/13

29.07.2022

Úplně poslední zastávka na našem roadtripu. Škoda, uteklo to zbytečně moc rychle. Ale ještě jsme si ten poslední výlet pořádně užili :-)


Ani o Bohinjským jezeru se nedá říct, že by tu bylo málo lidí, ale je to nesrovnatelně lepší než na Bledu. Jezero je taky daleko větší. Chtěli jsme vyrazit hned ráno na první lanovku nahoru, směrem na Vogel, ale nezvládli jsme úplně vstát :-D. Druhou lanovku už jsme dali a asi to bylo dobře, do první se nacpal autobus lidí. Je to jedna velká kabina a jezdí jednou za půl hodiny. Zpáteční jízdenka stojí 28 eur, ale zeptejte se na možnost jízdenka + jídlo. My si toho všimli až při cestě dolů. Menu v jedný ze dvou restaurací nahoře vás pak vyjde jen na několik málo euro. Ceník tady.Nahoře si můžete vybrat z různých tras, pochodit se tam dá ještě spousta kilometrů a stovky (až malý tisíce) metrů převýšení. Výhledy kolem dokola jsou tam úžasný! 

Nezapomeňte něco na sebe. Fouká to tam studeně. Dole je to na plavky, nahoře spíš na bundu.Myslím, že půlka června je nejlepší doba. Lidí moc není, počasí je krásný a všechno kvete a voní, ale jak překrásně! Já se rozplývala nad každým kvítkem a fotila jsem každej plevel :-D.Ubytování u Bohinjskýho jezera není levný, ale je levnější než u Bledu, lidí je tu míň, pláže větší, i převlíkací kabinky tu jsou. V malým dřevěným stánku u cesty má milá slečna dobrý a levný kafe. Zkrátka Bohinjský jezero se mi líbilo asi stokrát víc.

Ráno před odjezdem domů jsme se ještě skočili naposled vykoupat do jezera. A byli jsme tam úplně sami 😊A pak už nasedat a hurá domů. Cestou bude určitě dost času naplánovat další výlet :-D.