Terst 7/13

20.07.2022

Terst je město kávy. Naše domluva zněla minimálně dvě kávy a až dvě zmrzliny. První espreso a zmrzlinu jsme zkusili prakticky hned po příjezdu. Illy kafe tu umějí uvařit líp, než kdekoliv jinde. Ostatně taky se tady vyrábí. 

Canal Grande
Canal Grande


Terst je taky ohromným přístavem. K centru města vede pro lodní dopravu Canal Grande. Ano, stejný název jako v Benátkách a někde jsem četla, že ho i postavil Benátčan. Škoda je, že celý krásný nábřeží je obsazený "dálnicí", takže romantickou procházku podél moře si tady moc neužijete. Ale centrum města je historický a krásný.

Přístav v Terstu
Přístav v Terstu
Canal Grande
Canal Grande
Terst
Terst
Terst
Terst


Průvodce jsme nestudovali. Většinou jen koukneme do mapy v mobilu a chodíme po městě, jak se nám zrovna chce. Člověk tak často narazí na zapadlý autentický místa, na který turisti vůbec nedojdou. Jedním z těch míst byla studentská kavárna, ze který jsem byla úplně unešená. A jsem doteď. Místo, který z ulice není ani pořádně vidět. Nenajdete ho na internetu ani na mapách. Ale Luboš má na tyhle kavárny oko 😊 Popravdě, kafe tam zase tak úžasný nebylo, ale to místo je uhrančivý. Vysokej strop, velká knihovna, světýlka, všude zásuvky, červený doplňky, komiksová stěna, spousta světla a prostoru, ticho a klid na učení,... Mít já tohle někde poblíž tak jsem tam furt.

Terst má svou specifickou kávovou kulturu, který já moc nerozumim. Ale můžete si tam například dát kafe s názvem "Capo in b". Chtěli jsme taky, ale nakonec to nevyšlo, rozhodli jsme se pozdě pro třetí kafe a pak už jsme byli najednou zpátky u auta. Tak jestli tam pojedete (a jeďte tam, protože je to tam dobrý), dejte si ho za nás a pošlete nám aspoň fotku. Díky 😊

Trieste
Trieste

My jsme ale trochu chvátali, protože večer jsme už měli v plánu na terase našeho apartmánu v Chorvatsku večeřet pljeskavicu s výhledem na moře 😊

Chorvatsko
Chorvatsko

A zítra napíšu pár slov o našem odpočinku v Chorvatsku ;-)