Lago di Garda 4/13

15.07.2022

Všema opěvovaný a vychvalovaný jezero Garda a naše první rozčarování. Proč?


jezero Garda
jezero Garda


Byla jsem tam podruhý a víckrát už nemusím. Je to tak profláklý turistický místo, že se vás tam snaží někdo odrbat na každým druhým kroku. Nebo možná jsme měli jen smůlu a možná kvůli dešti měli všichni trochu blbou náladu, kdo ví... Můj celkovej dojem z tohohle místa ale pozitivní není.

Ale ať jen nebrblám, Garda je krásný jezero, příroda je tam úžasná a treky po okolních horách určitě stojí za to. Výhledy jsou dechberoucí. 

My se rozhodli pro výhledy z restaurace Terrazza den Brivido. Průvodce sliboval krásnou terasu, vynikající jídlo a nezapomenutelnej výhled. Výhled byl 😊 Bohužel ho zkazila neuvěřitelně protivná obsluha, nejhorší pizza, co jsem kdy jedla a vysoký automatický "coperto". To je něco jako dýško, který si obsluha napočítá rovnou při vaší objednávce. Tady pravděpodobně proto, že dobrovolně by jim nikdo nic nedal. Později jsme se s tím setkali ještě jednou v Benátkách, ale bylo o dost nižší. Nakonec nám odnesli ze stolu skoro plný pití, když jsme si na dvě minuty skočili udělat fotku. Nestáli jsme dál jak 5 metrů od stolu, ale bohužel jsme chvíli nedávali pozor. Tím obsluha naši návštěvu ukončila a už náš tam víckrát neuvidí.


Výhled z restaurace Terrazza den Brivido
Výhled z restaurace Terrazza den Brivido


K restauraci vede od jezera krásná uzoučká silnička Via Benaco. Budete projíždět tunely a můžete si udělat zastávku u vodopádu. Jen si předem zjistěte, jestli je silnice průjezdná. Je tak úzká, že se na ní dvě auta nevyhnou, proto je provoz vždycky jen jednosměrně. A to zhruba tak, že dopoledne se jede jedním směrem a odpoledne druhým. Nebo tak něco. My jsme tady zase měli štěstí.


Via Benaco
Via Benaco
Vodopád na Via Benaco
Vodopád na Via Benaco
Via Benaco - zastávka u vodopádu
Via Benaco - zastávka u vodopádu


Jestli si ale budete chtít někde v klidu sednout a pokochat se výhledem, doporučuju zastavit se na Terrazza Panoramica Fil. Paní v kavárničce má dobrý kafe a super koblihy, který vám naplní horkou náplní podle přání 😊


Terrazza Panoramica Fil
Terrazza Panoramica Fil
Terrazza Panoramica Fil
Terrazza Panoramica Fil


Po kafi a koblize jsme sjeli zpátky dolů k jezeru a zaparkovali v městečku Gargnano. Je to hezký historický městečko a na podvečerní procházku ideální. Projděte se po břehu jezera po dřevěným chodníku nad hladinou vody až do centra města. Najdete tu spoustu restaurací, barů a taky turistů. Město má svoje kouzlo a určitě stojí za návštěvu a aspoň krátký posezení s něčím dobrým.


Gargnano
Gargnano
Gargnano
Gargnano
Gargnano
Gargnano
Gargnano
Gargnano


Den jsme zakončili ještě procházkou v městečku Saló, kde jsme si v jedný z kaváren dali kafe se zmrzlinou. Zmrzlinu jsme ostatně jedli všude a pořád. A všude byla výborná 😊


Saló
Saló
Saló
Saló


Garda je krásná, ale jeden den úplně stačil. Přemýšlím, čím to je, a našla jsem problém v mým vztahu k lidem. Luboš mi zrovna včera řekl, že jsem hroznej vesničan. Tak mohl to říct i hůř, žejo 😊 Mimochodem, aby nedošlo k nějakýmu nedorozumění, celej život žiju v Praze. Jen nemůžu vystát protivný lidi, co ve mně viděj chodící peněženku. 

A i když se to zdá nemožný, tak tenhle pocit jsem v Benátkách neměla ani jednou. A byl to můj nejhezčí zážitek z celýho našeho letošního roadtripu.

Ale o tom zase v pondělí... 😊