Zell am See 1/13

12.07.2022


Dovolená začíná

Vyrážíme vždycky už v pátek. Večer jedeme do noci, kam to jde a přespíme v autě. Máme výhodu, že když sklopíme zadní sedačky, pohodlně se v autě vyspíme. 

Většinou zastavíme někde kousek od cesty, na dálničním odpočívadle nebo najdeme něco v aplikaci Park4night. Pokud tu a tam přespáváte někde v autě, tuhle aplikaci doporučuju. My nehledáme romantický místo s výhledem do údolí, protože tam ráno nehodláme vařit kafíčko a rozdělávat piknik 😊 Hledáme jen něco, kde nebudeme muset zajíždět daleko od cesty a relativně v klidu se tam vyspíme.


Nocování u Saalachsee
Nocování u Saalachsee


Tentokrát jsme zaparkovali jen asi hodinu cesty před cílem, kterým bylo Zell am See. Tam jsme měli zarezervovaný asi nejdražší ubytování z celý naší dovolený, ale! V ceně ubytování je tzv. Summer Card, na kterou můžete zdarma jezdit lanovkama křížem krážem, nahoru a dolů po celým Zell am See a Kaprunu, můžete využívat místní autobusy, lodě a v ceně je i koupaliště. A spoustu dalších výhod, který jsme nestihli ani zjistit, natož využít. Podle mě úplně dokonalá kartička. 


Summer Card
Summer Card


Navíc, i když je v hotelu check-in někdy odpoledne, summer card vám vydají klidně hned ráno. Takže my jsme neváhali a zamířili jsme do hotelu hned, jak to šlo. Vyzvedli jsme si kartu a vyrazili na celej den do kopců. 


Zell am See
Zell am See
Někde nahoře
Někde nahoře
Někde ještě vejš
Někde ještě vejš
Zell am See
Zell am See


S věkem přicházím pomalu k tomu, že mě hory lákaj víc v létě než v zimě. Radši se courám po kopcích a sleduju kytičky a broučky než lyžuju. Alpy jsou na jaře překrásný! A když pak k večeru může člověk svoje bolavý nohy a rozpálený chodidla zchladit na skoro prázdným koupališti... Áaaaaach! :-D


Když se přímo v městečku Zell am See těsně před šestou posadíte na nábřeží na začátku Elisabethpark s výhledem na vodu, možná taky uvidíte jezerní "zpívající fontánu". Nevím, kdy a proč to pouštějí, my měli prostě kliku. A bylo to moc hezký :-) Večerní lahev vína a kus místního sýra na balkóně našeho pokoje byla už jen sladká třešnička na dortu. Spali jsme jak miminka 😊

Tohle místo jsme určitě nenavštívili naposled. Ráda bych sem zajela někdy na prodlouženej víkend. Kdybyste dostali chuť sem taky zajet, tak si předem ověřte, jestli váš hotel nabízí Summer card. Mají to ale skoro všechny "slušnější" hotely. Později v sezóně, když je všude víc lidí, má karta i nějaký omezení. Myslím, že lodí se pak dá jet jen jednou za den atd. Ale na druhou stranu potom zase jezdí víc lanovek, který jsou mimo hlavní sezónu zavřený. Je potřeba si jen zjistit aktuální podmínky.

Víc informaci o Summer card hledejte tady.

PS: na chození po Alpách si nezapomeňte krém s vysokým UV faktorem. Já si takhle hned první den dovolený spálila ramena tak, že mě to další tři noci nenechalo pořádně vyspat.


Pokračování zítra...