Falešná Pařížanka

20.08.2021

Jo! Tohle bylo přesně to, co jsem na letošní léto potřebovala. Pár dní odpočinku a nějaký takový čtení. Knížky jsou svižný, čtivý, trochu prdlý, insiprativní a plný energie. Škoda jen, že jsem obě knížky měla přečtený během pár dnů. Nešlo to zastavit.


Autorkou knih je úžasná a neuvěřitelně energická Kamila Boudová, zakladatelka Slou Days. Letos se budou konat 17. - 18. 9. a určitě přijďte: https://www.slou.cz/sloudaysevent.html. Já se tentokrát přihlásila jako dobrovolník a hrozně se těším, že poznám zákulisí a všechny ty skvělý holky, který za tím stojí.


Netušila jsem, o čem knihy jsou. Nečetla jsem recenze ani obsah. Kamilu Boudovou sleduju už dlouho a mám ji ráda. Proto jsem to prostě zkusila. A že jsem udělala dobře, jsem věděla už po prvních stránkách. Tolik životní energie a ten zápal pro slow fashion, kam se na to hrabu :-)

Není to román, není to deník. Jestli jsem to dobře pochopila, je to soubor sloupků, který původně psala Kamila do časopisu v Paříži. Díky tomu to občas tak úplně nenavazuje a občas se něco opakuje. Je potřeba na tu knížku tímhle pohledem koukat.

A co ještě musím ocenit, to jsou obrázky. Autorka je malovala sama a jsou prostě krásný.

Přiznám se, první knížka se mi líbila o trochu víc. Zdá se mi pozitivnější a víc "nakopávací". Ve druhý knížce se téma maličko změní. Ale za přečtení určitě stojí obě. Jak přečtete první, stejně budete potřebovat i tu druhou :-)


Já jsem si pro sebe odnesla tři hlavní myšlenky:

1. "Nevadí mi ztrapňovat se před lidma, který znám, a už vůbec ne před lidma, který neznám." 
Velký moudro, zkusím ho zapojit do svýho života :-)

2. Poohlídnu se po kompostu. Už dávno jsem uvažovala o vermikompostéru, ale děsím se mušek. Popelnici na bioodpad jsme si v baráku sice odhlasovali, ale někde se to zaseklo. Jako všechno v tomhle baráku.

3. Podívám se, co dělá moje horský kolo. Opřela jsem ho v kolárně jen tak o zeď někdy v posledním týdnu mýho zaměstnání. Jakože ještě pojedu. A už jsem nejela. Ještě mám městskou skládačku, ta je úplně super a používám ji moc ráda. Ale trochu se bojím, že tam v kolárně to moje horský kolo už rok a půl překáží. A nebo už tam není.
Knížky jsou opravdu plný energie a inspirace. Pokud je někdo vyloženě proti ekologii, třídění odpadu a podobným věcem, tak se mu možná moc líbit nebudou. Ale i jemu bych je doporučila k přečtení. Jen tak, aby věděl, že existujou i jiný lidi a přístupy.

Pokud vás pomalá móda zajímá a máte chuť na oddechový čtení, tohle je přesně pro vás. A jestli nemáte chuť nakupovat, ráda knížky zapůjčím :)


Četli jste? Líbilo?

Nečetli? Chcete půjčit?