Blog o šití

A nejen o něm. Taky o slow fashion, o knihách, o mých nápadech, mojí cestě a tak trochu o mně.


Kniha Slou

20.09.2021

Kniha Slou průvodce pomalým životním stylem Kamila Boudová
Abych to měla kompletní, pořídila jsem si ještě poslední knížku od Kamily Boudové. Už kvůli tomu názvu jsem musela, to je jasný :-)

Tohle je téma, který řešila určitě každá švadlenka. Vedou se o tom nekonečný diskuse, spory a dokonce hádky. Někdo je zarytej zastánce srážení, někdo naopak nesráží nikdy nic.

Mám dvě ohromný tašky plný všemožnejch odřezků látek, i těch úplně nejmenších kousíčků. Nedokážu se smířit s tím, že bych je měla jen tak vyhodit. Dá se z nich vyrobit ještě spousta krásnejch a užitečnejch věcí. A jednou z těch nejjednodušších věcí jsou právě odličovací tampónky. Ukážu vám, jak to dělám já. Není to jedinej možnej způsob. Každej má...

Jo! Tohle bylo přesně to, co jsem na letošní léto potřebovala. Pár dní odpočinku a nějaký takový čtení. Knížky jsou svižný, čtivý, trochu prdlý, insiprativní a plný energie. Škoda jen, že jsem obě knížky měla přečtený během pár dnů. Nešlo to zastavit.

V první řadě vám chci říct, že 99 % úpletů, který používám jsou vyrobený v Český republice. Já to tak prostě mám. Kdykoliv něco kupuju, ať už je to zelenina, tužka nebo látky, snažím se, aby to ke mně mělo co nejkratší cestu. A taky samozřejmě radši podpořím lokálního výrobce, se kterým se v klidu domluvím na všem,...

Píšu blog. Proč blog? Občas mám hlubší myšlenky. Fakt. Často bych vám ráda řekla něco o materiálech, o kvalitě, o šití. O tom co, jak a proč dělám. A taky bych se ráda víc věnovala myšlenkám slow fashion, zero waste a všemu, co k tomu patří.